Holky všech počítačových zemí, spojte se!

Skoro to vypadá jako kdyby se už nedalo přežít bez chytrého telefonu. Opravdu je někdy chytřejší? Je to tak úplně dobře? Nejsem si jistá. Občas se bojím, že nebýt online a fanda nových technologií, je hřích. Mne osobně nejvíc baví a fascinuje odvrácená stránka IoT (Internet of Things) a celého „smart světa“.

pomalu, ale jistě k technologiím

Většinu svého studia ve Skotsku jsem vlastně šla úplně opačnou stranou a hledala spojenice, jak nebýt tolik smart a přitom mne to natolik fascinovalo, že jsem potřebovala zkoumat všechny možnosti, co nové smart technologie nabízejí. Být rebelem. Mou závěrečnou prací bylo hackerství, smart clothing (chytré oblékaní) a slow fashion (pomalá móda). Propojení těchto témat jsem se hodně vracela k tomu, jak moc nás nové technologie ovládají, že si občas nejsme už schopni dát ani oběd bez telefonu, že se občas cítíme absolutně nesvobodní. Mladí lidé přestávájí kouřit a pít, ale pro svůj telefon by uděli snad cokoliv.

Projekt ze Skotska, light fahion.

Pro Smartphone všechno!!

Asi nejvíc šokujícím dokumentem pro mě bylo shlédnutí dokumentu, kde se jedna slčna přiznala k dobrovolnému několika násobnému znásilnění výměnou za svůj ukradený telefon. Mám moc ráda nové technologie a je to opravdu fascinující, ale není toho příliš?

Arduino jako zábava pro večery

Nejvíc mě asi bavilo přinášet věcem světlo nebo pohyb. Úžasná věc na zkoušku je ARDUINO. Na této věcičce člověk úplně úžasně pochopí, jak programování funguje a jaké jsou další možnosti. Vše jsem si klasicky převedla do svojí holčičí formy a spojila to s módou. Holčičí element ve velmi klučičím světě vypadá méněcenně, ale podle mého názoru je velmi důležitým elementem.

Asi nejvíc šokujícím dokumentem pro mě bylo shlédnutí dokumentu, kde se jedna slečna přiznala k dobrovolnému několika násobnému znásilnění výměnou za svůj ukradený telefon. Mám moc ráda nové technologie a je to opravdu fascinující, ale není toho příliš?

Arduino jako zábava pro večery

Svoboda, kterou dává pochopení základů programování, je neuvěřitelná a přitom svazující. Programování mě celkově naučilo velké trpělivosti a soustředění. Žádný problém není, tak velký, aby se nedal řešit. Pokud nejde vyřešit, je dobré se vrátit trošku zpátky nebo prostě začít od začátku.

IT holka do každé domáctnosti 💜

V praktickém životě nebudete potřebovat pomoci s každou prkotinou, ale třeba ovladač nebo dětskou hračku si opravíte sama, nebo ji dokonce vyrobíte.

Krásný večer, Ka 💞

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Potkáme se na FB….?
  • Zajímá vás co to je domácí plotr?

    Aneb 7 tipů, jak si vybrat svůj první plotr. V tomto E-booku zdarma Vám přiblížím krásy domácího plotru a co vlastně všechno umí. Proč jej stále nadšeně používám?

  • Nejnovější příspěvky