Kreativně bez hraček

Naše milovaná rozpadlá chalupa, kde je nám božsky

Tato diskuze je hodně kontroverzní. Někdo miluje kupovat hračky ještě než se dítko narodí či ho bavit mobilem, tabletem. Já jsem na druhém břehu, ale hledám určitý balanc v tomto směru. Někdy koukáme na pohádky. Já sama ráda koukám na pohádky, ale všeho s mírou. Jezdíme za to republice na výlety jako divý a někdy se prostě hodí mít tablet jako telku. Nejsem pravá montessori ani waldorf matka. Libí se mi tyto principy, ale ne dogmaticky. Tak u babiček plastové hračky neřešíme a o mobilu se snažíme vést diskuzi, proč ne.

Špalek co je zrovna asi kuchyní

Mám ráda strávený čas dohromady. Protože je užasný jít spolu na zpívání nabo na malování. Ono se jít i projít jen tak a krmit labutě je k nezaplacení. Jó, je to všude a jsme špinavé a my dvě jsme umounění, ale je to legrace. Mnohem větší něžli koukání na pohádky.

Jeden z prvních akvarelů Skřítkové

Nám se třeba bezvadně osvědčila výroba papírové kuchyně nebo loutkových postaviček a kdo je větší fanšmekr, tak si rovnou vyrobí celé divadlo. Ikdyž jsou to věru jednoduché loutky mají úspěch ještě teď. Já jsem teda prý střelec, ale i moje 1,5 rok stará skřítková se na tom učí držet nůžky. Je soustředěná a v klidu. Stojí to pár šupů a zabije to dlouhé zimní odpoledne při čekání na „tátu“.

Já na takové papírové loutky používám lepenku, která bezvadně drží se špejlí.

Papírová kuchyňka v procesu výroby (a plastový mobil co dostala jako dárek)

Jsem ráda, že se snažím své dceři postupně předávat lásku k papíru a to v jakékoliv podobě, jak kreslené nebo knižní. A ještě víc mě teší, že ten kreativní čas co trávíme spolu se vyplácí a i Skřítková se postupně učí být samostatnou jednotkou co nepotřebuje hračky a stejně si hraje.

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Potkáme se na FB….?
  • Zajímá vás co to je domácí plotr?

    Aneb 7 tipů, jak si vybrat svůj první plotr. V tomto E-booku zdarma Vám přiblížím krásy domácího plotru a co vlastně všechno umí. Proč jej stále nadšeně používám?

  • Nejnovější příspěvky